Lezecká Revue

Severní stěna Lhotse, ski sjezd

V Severní stěně Lhotse se Američanům Neali Biedlemanovi a Chrisi Davenportovi podařil ski sjezd od Campu III do základního tábora.

Oba Američani, kteří dělají na Everestu průvodce, využili pro sjezd volné chvíle mezi časem věnovaným klientům, uskutečnili jej po šesti dnech aklimatizace v Campu II v západním Cwm.

Neal Biedleman s Chrisem Davenportem pracují v coloradské cestovce jako průvodci a oba jsou zkušenými vysokohorskými dobrodruhy.
Chris v roce 1996 vylezl na Everest, má za sebou sjezdy Messnerova kuloáru na Denali a Východní stěny Matterhornu. Také Neal patří mezi špičkové skialpinisty.

Mezi top skialpové sjezdy v oblasti údolí Khumbu však stále patří zatím jediný kompletní sjezd z vrcholu Everestu až do základního tábora. Ten se podařil v roce 2000 slovinskému lyžaři Davo Karničarovi, který během pětihodinového non stop sestupu nesundal lyže z nohou.

Everest dodnes sjelo, ale jenom z části, více než 20 lidí.

Zdroj: chrisdavenport.com.

img1


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.