Lezecká Revue

Druhý přelez Mandaly ze sedu

Angličanu Matt Birchovi se zadařilo, když nedávno zopakoval boulder Mandala v kalifornském Bishopu s nástupem ze sedu (sit down start). Stal se teprve druhým boulderistou, kterému se to podařilo.

Matt není v Mandale žádným nováčkem. S klasickým nástupem ze stoje ji přelezl krátce po Chrisi Sharmovi. Chris boulder vylezl v roce 2000 a dal mu klasifikaci 8b(Fontainebleu) nebo V13 při nástupu ze stoje.

První sit start přelez Mandaly dal Francouz Tony Lamiche v roce 2002 a zvedl její obtížnost na 8b+/V14.

Matt Birch má za sebou i jiné osm béčkové bouldry. Patří mezi ně například Somewhere in Time V13/14, klas.Fontanebleu 8b/+ na Tramway u Palm Springs v Kalifornii, nebo Slashface V13/14 ( 8b/b+) (přiklání se k V12 / 8a+) a Nagual V13 / 8b u Hueco Tanks.

V následujícím videu uvidíte Tony Lamiche v Mandale (sit start)


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.