Lezecká Revue

Triglav, Sanjski Joža - nová linka v severní stěně

Zimní výstup Sanjski Joža (VI/V,M7+, 1050m) v severní stěně Triglavu mají za sebou Slovinci Andrej Grmovsek a Luka Krajnc.

Nová výstupová linie Sanjski Joža kterou Grmovšek s Lukičem přelezli alpským stylem za 33 hodin, je kombinací už dříve vylezených třech samostatných cest v kilometr vysoké severní stěně Triglavu.

Sanjski Joža patří k nejtěžším zimním výstupům ve Slovinsku a je dalším alpským extrémem Andreje Grmovšeka. Připomeńme výstup severním kuloárem na Dru, který Grmovšek s Marko Lukičem absolvovali v roce 2008.

Fotky na webu Grmoclimb.net


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.