Lezecká Revue

Aiguille du Brouillard na snowboardu

V masívu Mont Blancu se skupině italských a francouzských freeriderů podařil skvělý kousek.

Na Aiguilles du Brouillard (Punta Saviotti), 17.ledna 2011, sjeli na lyžích a snowboardu strmý, Jihozápadní kuloár. Jsou první, kteří kuloár skrytý v západní stěně Mont Blancu navštívili, vylezli a sjeli.

Tým ve složení David Capozzi, Rolli Luke, Rocha Malnuit, a Lionel Laurent Dupré Hachemy vyrazil v pět hodin ráno z Courmayer. Lanovkou údolím Val Veny dosáhli začátek ledovce Miage, odkud je čekala tříhodinová cesta k Jihozápadnímu kuloáru.

Podle slov Davida Capozzi: 'Po dosažená začátku kuloáru se nám naskytl neuvěřitelný pohled.
Úzký kuloár o sklonu mezi 45° až 55° poskytoval snad deset možností freeridu od 800 do 2500 metrů délky.

Lézt začínáme až v poledne, sníh je kompaktní a hladký. Asi 100 metrů pod vrcholem nás zastavuje skalní bariéra. Nazouváme lyže, snowboard a pouštíme se do neuvěřitelně strmého sněhu pod námi.

Kuloár je v horní části velmi úzký, ale po pár desítkách metrů se naštěstí rozšiřuje a my si užíváme skvělou jízdu. Ve čtyři odpoledne jsme dole a máme za sebou prvosjezd kuloáru nad námi. Po dalších deseti kilometrech se konečně cpeme jídlem dole v Courmayer.

Podle Davide Capozzi
Foto: Davide Capozzi

Příjezd a přístup: Chamonix - tunel Mont Blanc - Courmayer - lanovkou údolím Val Veny na ledovec Maige - dále na lyžích tři hodiny pod Aiguilles du Brouillard (Punta Saviotti) k Jihozápadnímu kuloáru .

img1


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.