Lezecká Revue

Quo Vadis? na Sass dla Crusc

V západní stěně Sass dla Crusc vylezl Nicola Tondini a Ingo Irsara novou cestu Quo Vadis? klasifikace 7a/7b. Po nedávném prvovýstupu Menhir 7b+ jde o další cestu od obou lezců na Sass dla Crusc, vápencový hřeben nad Bolzanem.

Čtrnáctidélkovou, 470 metrů dlouhou linii vylezl Tondini s Irsarou za 8 dní. Cestu se snažili lézt co nejvíce ve stylu trad. Použili jenom tři nýty, jinak ji odjistili převážně skobami. Skoby použili také ve dvou z celkem tří klíčových míst cesty.

Quo Vadis vede mezi cestami Mutschlechner-Grossrubatscher Memorial Route od Christopha Hainze a Andrea Oberbachera, (1991/1994) a Jugendliebe od Othmara Zingerle a Michi Andresla, (1992).

Kompletní redpoint cesty plánují oba lezci na příští rok. Potom bude upřesněna její obtížnost.

Sass dla Crusc "Quo Vadis?" from Andrea Tosi on Vimeo.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.