Lezecká Revue

Matrix

Dušan 'Stoupa' Janák společně s Pavlem 'Bačou' Vrtíkem vylezli mixový prvovýstup v severní stěně Malého Kežmaráku ve Vysokých Tatrách. Cesta vede na věž zvanou Ušatá Stráž a má 8 délek.

Směr kterým vede Matrix vylezli Stoupa s Bačou už v roce 2002. Dvě klíčové délky se jim tehdy ještě nepodařilo přelézt volně a tak výstupu dali M6+/A2.

Od té doby nebyl žádný volný přelez této cesty zaznamenán a tak se k ní Stoupa s Bačou vydali ke konci ledna 2008 znovu.

Nejtěžší délky se jim tentokrát podařilo přelézt volně stylem PP. Vznikla tak pravděpodobně nejtěžší mixová linie v Tatrách s klasifikací někde mezi M8 a M9 .

Po přelezu Matrixu přidali Bača se Stoupou do poslední, nejtěžší délky nějaké fixní skoby a vklíněnec. Tím cestu zpřístupnili ostatním zájemcům o přelez jako výstup s použitím pouhých expresek a vklíněnců, případně jednou nožovou skobou do poslední délky.

Vše nafotil Petr Pavlíček, www.rohace.cz

img1

Stoupa v poslední klíčové délce

Výstup vede žlabem vpravé části stěny

Jedna z prvních délek

Bača ve sněhové sprše
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.