Lezecká Revue

Čína, Mt. Edgard (6,618m), teprve druhý výstup na vrchol.

Z čínských hor na východ od Himálaje přišla zpráva o novém prvovýstupu amerických horolezců Kyle Dempstera a Scott Bruce Normanda.

Na šestitisícový vrchol Mt. Edgard ( E-Gongga) (6,618m) v oblasti Minya Konka v provincii Sichuan, západní Čína, vylezli Kyle Dempster a Scott Bruce Normand novou cestu s názvem The Rose No-Man’s Land, obtížnosti M6, WI5.
Navzdory nepříznivému počasí cestu přelezli za 6 dní v alpském stylu. Američané mají teprve druhý výstup na vrchol Mt. Edgard, první byli Korejci v roce 2001.

Oba Američani návštívili oblast Mynia Konka již podruhé. Minulý rok společně s Jedem Brownem přelezli západní stěnu Xuelian, za výstup později získali Piolet d'Or.

Více informací na: e9climbing.blogspot.com

img1

Mt. Edgard 6618m
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.