Lezecká Revue

Vzpomínka na Joe Puryeara

Americký horolezec Joseph Puryear (37) který nedávno zahynul v Tibetu při výstupu na Labuche Kang (7367 m), zanechal po sobě v nejvyšších horách mnoho významných výstupů.
Většinu z nich uskutečnil s Davidem Gottliebem. David byl jeho partnerem také na jejich poslední společné cestě, prvovýstupu na Labuche Kang. Joseph Puryear se zřítil na hřebeni hory, když se s ním ulomila sněhová převěj.

Puryear a Gottlieb společně uskutečnili pět prvovýstupů v málo prozkoumaných oblastech Himálaje. Za své výstupy získali prestižní americké ocenění Mugs Stump Climbing Award a Shipton-Tilman Grant

Joe Puryear patřil mezi nejlepší americké horolezce. Kromě Asie lezl v Andách, Patagonii, na Aljašce a na americkém jihozápadě se hodně věnoval skalnímu lezení v Zion National Parku, kde vylezl na 65 věží. V roce 2002 se mu podařily rychlopřelezy třech tradicionalistických bigwallových výstupů v Zionu, Space Shot, Moonlight Buttress, a Prodigal Sun. To vše za 15 a půl hodiny.

Podívejte se krátké video kde Puryear a Gottlieb lezou novou cestu na Takargo (6,771 m) v Rolwaling Himal v Nepálu. Výstup se jim povedl v dubnu 2010.

Takargo - East Face from Joe Puryear on Vimeo.

img1

Pohled do Rollwalingu na sestupu z Kwangde Nup, foto:Kleboň
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.