Lezecká Revue

Nová cesta na Mount Logan má Zlatý Cepín Asie

V pořadí již pátý Zlatý cepín Asie získali japonští horolezci Yasushi Okada a Katsutake Yokoyama za novou cestu v alpském stylu v jihovýchodní stěně Mount Logan (5900m) v Kanadě. Cenu jim předal prezident jury Denis Urubko, držitel Zlatého cepínu Asie 2006 a Piolet d'Or 2009 (Chamonix, Courmayer).

2500 metrů vysoká jihovýchodní stěna Mount Logan patří mezi největší alpinistické problémy Severní Ameriky. Japonský výstup dosáhl obtížnosti ED, WI5, M6.

Mount Logan (5900m) je nejvyšší hora Kanady a druhá nejvyšší hora Severní Ameriky (po Mount McKinley 6194 m). Nachází se na území národního parku Kluane v jihozápadním Yukonu.
Převzato z Wikipedie.


Mount Logan


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.