Lezecká Revue

Harlinova Direttissima volně

Robert Jasper (42) a Roger Schaeli(31), přelezli volně stylem Red Point Harlinovu Direttissimu s dolezem Heckmaierovou cestou v severní stěně Eigeru. Jde o cestu z roku 1966 ve které John Harlin II zahynul kvůli poškození lana.

V předchozím článku Sága rodu Harlinů je popsán celý příběh harlinova života včetně zmínky o jeho smrti při pokusu o přelezení Direttissimi.

Jasper a Schaeli přelezli cestu za tři dny a odhadli její volnou obtížnost na: Mixy M8, skála 7a, E5, s poznámkou, že 44 let staré nýty v cestě byly ve velmi špatném stavu. Oba horolezci pro výstup zvolili podzim, protože v létě je ve stěně příliš volného kamení a špatný sníh a v zimě zas velký chlad.

Robert Jasper se o výstup Direttissimou pokoušel už před dvaceti lety, ale v té době neměl dostatek zkušeností. Ty sbíral při dalších třech neúspěšných pokusech. Až letos na podzim se mu výstup povedl.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.