Lezecká Revue

Kamenná lavina na El Capitanovi

Z Yosemit (California, USA) přišla zpráva, že na El Capu došlo k odlomení a pádu velkého kamenného bloku. Kamenopád naštěstí nikoho nezasáhl.

Web www.elcapreport.com uvedl následujíci zprávu:

Pád malého kusu skály z východní stěny El Capitan předcházel velké kamenné lavině, která se zřítila o několik minut později v oblasti východní hrany, East Buttress. V okamžiku pádu kamení byli nejblíže lezci v cestách Bad to the Bone, Bad Seed a v cestě Regan. Kamenopád naštěstí nikoho nezasáhl. V současné době se v místech odlomu vyskytují další volné bloky. Držte se od East Buttres co nejdále!

img1

foto:Tom Evans, www.elcapreport.com
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.