Lezecká Revue

Menhir 7b+

V Dolomitech je nové vícedélkové 7b+ (9-) od Nicola Tondini a Ingo Irsara. Cesta s názvem Menhir na Sass dla Crusc (Parete Ovest - Pilastro di Mezzo) byla otevřena v tradičním stylu. Dosahuje délky 200m (5 délek).

Zdroj: Upclimbing

Quo Vadis?

SASS DLA CRUSC (Sasso della Croce) v Dolomitech je vápencový hřeben nad Bolzanem. Má několik vrcholů.
Od západu jsou to Piz dl' Ciaval (Monte Cavallo - 2907m), Pilastro Centrale, Piz dl' Pilato (2825m), Piz dl' Zübr (Piz del Mastello - 2718m), Pergo dla Forcela (2658m).

Stěny spadající k severu nabízí množství skalních výstupů. Přístup pod severní stěny je orientován od Rifugio Fanes (2050m). K chatě Fanes se dostaneme několika způsoby. Nejlépe od Val Badia přes San Vigilio di Marebbe a Tamores až k chatě Rifugio Pederu (1548m), odtud pěšky nebo na mountainbiku k chtě Fanes.

Raid on Sass dla Crusc from Andrea Tosi on Vimeo.


Sass dla Crusc


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.