Lezecká Revue

Lezení v okolí Mont Blancu I. - Annouk, Pt. Jorasses

Popis cesty
Cesta Annouk vede v Z stěně Petites Jorasses 3658m v oblasti Mont Blanc. Obtížnost výstupu je 6b+ (8-), převýšení 800m, 21 délek, doba výstupu včetně sestupu je 8 - 12h.

Jde o skalní lezení v plotnách, v koutech a sokolech. Cesta je z velké ásti vynýtovaná. Slouží také jako sestupová (sla?ovací) trasa z Pt.Jorasses.

Autoři prvovýstupu z roku 1990 jsou Vincent Sprongli a Michele Piola.

Z stěna Petites Jorasses sousedí s Gr.Jorasses. Pt. Jorasses získali popularitu v roce 1955 po prvovýstupu pánů Contamine, Bron a Labrune Klasickou cestou obtížnosti 6a, 800m převýšení, která vede vlevo od Annouka.

Přístup a bivakování
Nejvhodnější přístup pod západní stěnu Pt. Jorasses, ve které Annouk vede, je ze Chamonix lanovkou nebo pěšky do Montanvers, odtud po ledovci Mer de Glass pod chatu Leschaux. Tady lze stanovat přímo na ledovci, nebo můžete přespat na chatě Leschaux, kde se dají získat další informace o lezení v této oblasti. Odtud je pod nástup asi 1,5 h po ledovci.

Vybavení
Pro lezení vedle expresek jsou vhodné i frendy do velikosti 3, sada stopperů a dvě 60m lana.

Topo

Zde je topo cesty Annouk.

img1

Petites Jorasses a Annouk

8. délka za 6a+
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.