Lezecká Revue

Ceüse pod prsty Adama Ondry a Alizzé Dufraisse

Adam Ondra po úspěšném působení v Provance, kde přelezl on sight cestu Grands daltons 8c+, zavítal do nádherné oblasti Ceüse.

Ceüse leží v nadmořské výšce okolo 2000m a kdo tam byl mi dá jistě za pravdu, že výška je cítit a je potřeba se na ni aklimatizovat.
I přes tento 'handicap' jde o oblast s množstvím cest o nejvyšších obtížnostech a velikým potenciálem nových ještě neprolezených směrů.

V Ceüse Adam onsajtoval Dures limites 8c a v sektoru Biographie provedl prvopřelez 70m dlouhého, ještě navylezeného směru od Dave Grahama s velmi obtížným bouldrem na začátku. Obtížnost odhadl na 8c+.

Zdroj: Kair.com

Následující video je z cesty L'Arcadémicien 8c v Ceüse. Leze Alizzé Dufraisse.

Ceüse - Arcadémicien - 8c


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.