Lezecká Revue

Panaroma ve stylu bratrů Pou

Panaroma prolézá jedním z největších převisů v Dolomitech, který se nachází v severní stěně Cimy Ovest di Lavaredo.
Linii této vícedélkové supercesty s nejtěžší délkou za 8C v roce 2007 vyhledal a poprvé přelezl německý lezec Alex Huber.

Od té doby patří výstup Panaroma ke skalním kouskům vyhledávaným těmi nejlepšími lezci světa.
Prvním kterému se podařilo cestu až letos zopakovat je Rakušan Hansjorg Auer, mimo jiné známý sólo přelezením slovenské Cesty přes Rybu 7b+ v jižní stěně dolomitské Marmolady.

Krátce nato následuje třetí přelez, který se daří německému extremnímu lezci Heli Kotterovi. Ten má na svém kontě také druhý přelez sousední Bellavisty 8b+, též od Alexe Hubera.

Jako čtvrtí přicházejí letos v červenci baskičtí bratři Iker a Eneko Pou. Iker Pou má kromě mnoha top výstupů za sebou opakování prvního 9a na světě, cesty Action Directe v německé Frankenjuře.

Po dvanácti dnech zkoušení a pěti pokusech v klíčové osmcéčkové délce bratři Pou přelézají Panaromu stylem RP. 13. července 2010 konečně dolézají do Cassinovi cesty, kde Panaroma končí. Odtud by mohli vklidu slanit, ale přesto se rozhodují pro bivak a následující den dolézají zbývající délky Cassinovi klasiky až na vrchol Cimy Ovest.

Z výstupu je natočeno video. Kdo zná některé videoklipy bratrů Pou, tak i Panaroma od Jordi Canyiguerala je tradičně napínavý a stojí za shlédnutí.

Podle pouanaiak.com

POU ANAIAK - PANAROMA 8C (bigwall) from Jordi Canyigueral on Vimeo.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.