Lezecká Revue

Divine Providence za den

Skvělou úroveň lezení letos ukázali v jižní stěně Mont Blancu Španělé Manu Córdova a Oriol Baró. Podařil se jim čtvrtý on sight přelez (v jediném dni) cesty Divine Providence na Grand Pilier d'Angle.

Divine Providence otevřeli Francouzi Patrick Gabarrou a Francois Marsigny v roce 1984 a cestu oklasifikovali ABO, 6c/A3.
Za šest let, v roce 1990, se cesta dočkala prvního čistého přelezu od Thierry Renaulta a Alaina Ghersena. S obtížností 7C se tak Božská prozřetelnost stala nejtěžším volně přelezeným výstupem v oblasti Mont Blancu.

Až po 12 letech, v roce 2002, přišel první on sight přelez cesty, který se povedl švýcarským horským vůdcům Denisi Burdetovi a Nicolasi Zambettimu. O rok později Slovinci Andrej Grmovsek a Marko Lukic dali druhý on sight přelez a volnou klasifikaci Divine Providence shodili na 7b+.
V roce 2009 následoval třetí on sight cesty od týmu lezců pod vedením Stéphane Benoista.

Manu Córdova a Oriol Baró, po bivaku pod nástupem, vylezli 900m dlouhý výstup Divine Providence v pravděpodobně dosud nejkratším čase.
Za 16 hodin dolezli na konec pilíře a za dalších 7,5 hodiny stanuli na vrcholu Mont Blancu odkud pak sestoupili na chatu Vallot na francouzské straně.

img1

Pilier d'Angle a cesta Bonatti - Gobbi 5+, DP vede středem pilíře, foto:Gabo Čmárik
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.