Lezecká Revue

Bouldering ve Fontainebleau

Fontainebleau se nachází asi 90 km jižně od Paříže a je často označováno za nejlepší boulderingovou oblast v Evropě. Většina boulderů se nalézá v lese.

Pískovcové balvany s měkkými doskoky nevyžadují jenom sílu, ale jsou náročné také na rovnováhu a práci nohou.

Lezecké okruhy jsou barevně označeny.
Žlutý okruh je pro začátečníky, oranžový, modrý a červený pro středně pokročilé a bílý okruh s černým je pro nejvyspělejší lezce boudristy. Ve Fontainebleau je také mnoho individuálních extrémních problémů mimo barevné okruhy, obvykle obtížnosti 8a a výše.

Některé z hlavních oblastí jsou popsány níže:

. Bas Cuvier a soutěsky d 'Apremont.
Nachází se na okraji silnice N7 do Fontainebleau Bas Cuvier.
Tato oblast byla prvním souborem balvanů, je považována za chrám lezení ve Fontainebleau.
Existuje zde mnoho klasických boulderproblémů všech úrovní s 6 okruhy plus další 3 okruhy blízko Cuvier Rempart.

Apremont je další populární podoblastí této části lesa. Rozsáhlé teritorium s množstvím cest všech stupňů obtížnosti je rozděleno do 24 okruhů. Je to nejbližší oblast známé vesnice Barbizon.

Trois Pignons je asi největší skalní lezeckou oblastí ve Fontainebleau. Stovky metrů čtverečních lesa, bílé písečné pláže a perfektní pískovcové balvany s více než 60 okruhy. Balvany jsou rozesety mezi stromy, které poskytují stálý stín.

Franchard a Fontainebleau se nachází v hlavním polesí. Franchard je jedním z nejpopulárnějších míst. Skála je velmi ostrá a prověří nejen vaše prsty, ale i celkové lezecké dovednosti. Je tady 15 okruhů všech stupňů obtížnosti včetně horského okruhu. Šest kilometrů dlouhý horský okruh je poskládán se snadných boulderů, které společně poskytují fyzicky velmi náročný výlet mezi stromy a skalnatými hřebeny Franchard.

L 'Elephant Blízko La Chapelle-la-Reine na jihozápad od Fontainebleau je oblast s nejslavnějším boulderem Elephant. Tento balvan je vidět na mnoha pohlednicích a je na něm také několik obtížných boulderproblémů.

Mapa oblastí okolo Fontainebleau je zde.

Informace o boulderingu ve Fontainebleau jsou zde.

Video z bouldrování v Bleau.

Fontainebleau 2010 from James Jacobs on Vimeo.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.