Lezecká Revue

Pokus o volný prvovýstup na Cerro Catedral

Američtí spáraři Mason Earle , Pete Rhodes a George Ullrich z Anglie se pokusili vylézt volně novou cestu ve východní stěně Cerro Catedral v údolí Frances patagonského parku Torres Del Paine.

Výstup začali cestou z roku 1992 od Micka Fowlera, La Escoba de Dios(VI A4 5.10+) Po několika délkách se zaměřili na systém spar a koutů vlevo od La Escoba. Podařilo se jim prostoupit 15 délek, (z toho 9 nových) , ale špatné počasí je nakonec přinutilo ustoupit.

Trio mladých lezců odhaduje, že po dokončení prvovýstupu půjde o jednu z nejtěžších bigwallových cest na světě. Svojí první zkušenost s bigwallovým lezením v Paine chtějí zúročit v některém dalším dobrodružství na něž se už těší.

Podle: UKC

Los Fabulosos Dos - Cerro Catedral '10 from Pete Rhodes on Vimeo.

img1

stěnový povaleč v Patagonii
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.