Lezecká Revue

Chvilka s Walterem Bonattim

Walter Bonatti (22.5. 1930) italský horolezec , určoval v padesátých a šedesátých letech 20. století směr lezení v Alpách.
Lezl technicky velmi obtížné cesty, které v té době posouvaly lezení vpřed.

Mezi významné bonattiho výstupy v Alpách patří solovýstup jihozápadním pilířem na Petit Dru (srpen 1955). První zimní sólo přelez severní stěny Matterhornu (1965). Zimní a čtvrtý celkem přelez severní stěny Grandes Jorasses (1949), nebo průstup východní stěnou Grand Capucinu(1951).

Absolvoval také expedice do Jižní Ameriky, kde v Kordillerách vylezl na Rondoy Nord (1961), do Karakoramu na K2 a expedici na Gasherbrum IV (7925 m). Na vrchol Gasherbrum IV vylezl společně s Carlo Maurim v roce 1958 severovýchodní hranou. Byl to historicky první výstup na vrchol G IV.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.