Lezecká Revue

Nejtěžší mixová cesta Walesu

V závěru minulého roku Andy Turner z Anglie vylezl na druhý pokus a bez pádu mixový extrém Cracking Up (IX 9) na Clogwyn Du v oblasti Ogwen ve Wallesu.

Cesta je od Nicka Bullocka, který ji přelezl v únoru 2006. Podobně jako Nick, vypadl zhruba v polovině cesty během prvního pokusu také Andy Turner.
Na rozdíl od Bullocka, však Andy výstup v druhém pokusu dokončil bez pádu.
Z klíčového místa je to na vrchol ještě 45 metrů převislého lezení, které je pro obtížné zajištění psychicky velmi náročné.
Horní část cesty je lezena i v létě, má název The Crack a možnost odjištění je klasifikována E1. Jsou zde umístěny jenom dvě skoby, ostatní jištění jsou stoppery a háček.

Andy Turner obtížnost lezení potvrdil a o celé cestě se vyjádřil, jako o úžasném tříhvězdičkovém výstupu. O úspěchu v cestě rozhodl malý vklíněnec, kterým Andy nakonec odjistil klíčové místo.

Zdroj: www.dmmclimbing.com, foto: Ray Wood , raywoodphotography.com

img1

Andy Turner v druhém pokusu
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.