Lezecká Revue

Khumbu Trilogie

Tři prvovýstupy na tři vrcholy za tři týdny. To je výsledek podzimního pobytu italských alpinistů v nepálské oblasti Khumbu.
V letošní himálajské sezoně jde již o druhou trilogii na vrcholy, které byly vylezeny směry v nichž šlo především o technickou obtížnost výstupu.

První z obou trilogií bylo vylezení třech nových linek na tři šestitisícové vrcholy Baghirathi v Garhwalském Himálaji v Indii, v říjnu slovinským týmem tvořeným Marko Prezeljem, Luka Lindicem a Roka Blagusem.

Druhou trilogií jsou potom italské prvovýstupy na tři nepálské vrcholy v oblasti Khumbu vylezené na přelomu listopadu a prosince. I v tomto případě jde o technicky obtížné výstupy alpského rázu.
Podařily se horským vůdcům Enricu Bonino, Nicolasi Meli a na jeden z vrcholů s nimi vystoupil také lékař Francesco Cantu.

Nejprve trojice italských alpinistů prostoupila Hama Yomjuma Peak (5970m)novým směrem Ramri Keti obtížnosti (5+,M7/5A, 1100m). Vrchol leží v okolí sedla Renjo Pass, přes které vede jeden z trekových okruhů se začátkem a koncem v Namche Bazaru. Cestu vylezli Enrico Bonino, Nicolas Meli a Francesco Cantu 19. – 22. listopadu 2009.

Druhou linku vylezli Enrico Bonino a Nicolas Meli 1.12.2009 na Peak Khancha(5850m). Šlo o mixový zářez M'han dato 5 al modulo di misto... s klasifikací (6,M7/X/A2,600m). Vrchol se nachází asi 30min od sedla Renjo Pass a je pojmenován po nosiči Khanchovi, který Italům pomáhal s vynáškami materiálu.

Nakonec přidala dvojice Enrico Bonino a Nicolas Meli ještě třetí prvovýstup The phantom of the Opera (M6+,6b/A1/A2/4+, 800m). Touto elegantní linií prostoupili dosud panenskou jihovýchodní stěnu Kiazo Ri(6151m) ve dnech 10. - 11.12.2009.

Podle Enrica Bonino web E.Bonino,
foto: E.Bonino, Nicolas Meli a Francesco Cantu.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.