Lezecká Revue

Ruská varianta na Siguniang (6250m)

V severozápadní stěně Siguniang (6250m) - Qionglai Shan Range, čínská provincie Sichuan, ruští horolezci Valery Shamalo, Vladimir Molodozhen, Denis Sushkoand a Andrey Muryshev se pokusili vylézt direkt prvovýstup severním pilířem.

Po dvou týdnech vyčerpávajícího lezení capsule stylem natraverzovali do cesty The Inside Line, která vede výrazným kuloárem vlevo od pilíře a vytvořili tak její variantu.

V roce 2003 obdrželi za výstup The Inside Line, 1500 m ED+ britští lezci Mike Fowler a Paul Ramsden Piolet d'Or - Zlatý cepín.

Podle Risk.ru

img1

SZ stěna Siguniangu s výrazným S kuloárem, kudy vede The Inside Line, foto: Mike Fowler
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.