Lezecká Revue

Země hor.

Slovensko je bezesporu země hor. Větší část této středoevropské země je pokryta horami, které náleží do subsystému Karpaty a provincií Západní Karpaty a Východní Karpaty.

Země krásných skalních štítů, ostře modelovaných vápencových vrcholů i oblých zalesněných vršků a nevysokých návrší. Země krásných hor, v níž často slýcháváte o nejkrásnějších slovenských vrcholech. Jednou je tento titul přisuzován Kriváni, jindy Ostrému Roháči, Velkému Rozsutci či Vápeči.

Který ze všech slovenských vrcholů a vršků je skutečně ten nejkrásnější? Názor je vždy krajně subjektivní, jednomu se líbí to a druhému zase ono. Nakonec asi zvítězí vždy ten vrchol, kterému, zcela subjektivně, přisoudí svůj subjektivní hlas nejvíce lidí.

Občas možná navzdory objektivnímu hledisku krásy. Poněkud jsme omezili výběr ve Vysokých Tatrách, nejen aby se dostalo i na další pohoří Slovenska, ale i jen na vrcholy známé z nejkrásnějších úhlů turistům, nikoliv horolezcům, kteří by do našeho výčtu jistě zcela právem mohli doplnit například Pyšný štít a velkou řadu dalších. Pomozte nám tak vybrat nejkrásnější vrchol Slovenska i vy, možnost hlasovat v prvním kole máte až do 31.1.2010. Hlasovat můžete jak na našich webových stránkách, tak pomocí anketních lístků, které budou otištěny v prosincovém čísle časopisu Treking 5/2009 a následně v únorovém čísle 1/2010.

Jak bude hlasování probíhat?

Jak bude samotné hlasování probíhat? Celkem ve dvou kolech. Do prvního kola jsme vybrali celkem 30 vrcholů, které (opět přiznávám, že zcela subjektivně) považujeme za nejkrásnější na Slovensku. Ty jsme losováním roztřídili do tří skupin, z nichž můžete vybírat ty pro vás nejkrásnější vrcholy. Svůj hlas můžete dát vždy jednomu z vrcholů v každé skupině, celkem tedy v prvním kole tři hlasy.

Ve druhém kole, které odstartujeme v únoru příštího roku budete moci vybírat nejkrásnější vrcholy z jediné skupiny devíti vrcholů, do níž zařadíme vždy tři nejkrásnější vrcholy z každé skupiny prvního kola. Hlasování pak bude ukončeno k 30. dubnu 2010 a oficiální výsledky ankety budou vyhlášeny 5. května 2010.

Šedá eminance, hlasování mimo pořadí

Mimo pořadí nám pak můžete pomocí formuláře posílat své tipy na nejkrásnější vrcholy, které podle vašeho soudu v našem seznamu chybí. Z nich pak po skončení soutěže vybereme nejčastěji nominované vrcholy a spustíme novou anketu šedá eminence.

Hlasovat můžete na stránce:
www.treking.cz

img1


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.