Lezecká Revue

Soutěž o Výstupy roku 2009

Komise alpinismu Českého horolezeckého svazu vyhlásila soutěž o Výstupy roku 2009.(Nezaměňujte s Alpskými výstupy 2009).

Soutěže se mohou účastnit všichni horolezci, bez ohledu na členství v ČHS.

Do hry mohou vstoupit výstupy vylezené kdekoli na světě.

Ocenění Výstup roku pak získají výkony, které jsou výjimečné ve srovnání s podobnými , v minulosti již uskutečněnými výstupy českých lezců (lezkyň), nebo výkony srovnatelné se světovým měřítkem v dané lokalitě.

 Nominace posílejte do 20.11.2009 na sekretatiát ČHS na adresu: info@horosvaz.cz a pro přihlášení využijte formulář, který si stáhnete na webu ČHS. .

Kategorie výstupů:

  • 1) Velehory nad 6000 m. n.m. - mixový a ledovcový charakter.
  • 2) Velehory pod 6 000 m  n.m. – mixový a ledovcový charakter.
  • 3) Bigwallový charakter - (mnohadélkové lezení s vlastním jištěním, také za použití technického lezení (A0 - AX) - El Cap, Ak-Su, atp.).
  • 4) Sportovní alpinismus - (mnohadélkové lezení v horském terénu, převážně s vlastním jištěním, volně stylem OS nebo RP na vrcholy vyšší než 2500m.n.m., - Gr. Capucin, Marmolada, Karakoram, Patagonie atp.).
  • 5) Sportovní vícedélkové výstupy - ( pod 2500m.n.m., lezení převážně s expreskami po erárním jištění volně stylem OS nebo RP, Rätikon, Wetterstein atp.).
  • 6) Mixy a ledy sportovního charakteru - (Gastein, Maltatall, Fresiniere,Kandersteg, atp.)


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.