Lezecká Revue

Slovinci v Garhwalu

Měsíční pobyt Marko Prezelje, Roka Blaguse a Luka Lindice v oblasti Baghirathi v Gharwalu doprovázela počáteční beznaděj způsobená špatným počasím.

V polovině září se však podmínky zlepšili a team výše jmenovaných lezců vytýčil v krátkém časovém rozmezí v této horské skupině tři nové směry.

Během jediného dne se týmu podařilo prostoupit 1000m dlouhou mixovou linii v levé části západní stěny Baghirathi IV , 6200m o obtížnosti D+.

O šest dní později nastoupilo trio lezců do západní stěny Baghirathi III, 6454m kterou prostoupilo během dvou dnů , 21 - 22 září prvovýstupem ED, 6b, M5, WI5.

Všichni lezci pak završili pobyt v indickém Himálaji třídenním prvovýstupem na Bhagirathi II 6512 m, které od 29. září do 1. října prolezli 1300m trasou v obtížnosti ED + / ABO, 6b +, M8, WI6 +.

Podle Alpinist.com

img1

Baghirathi IV
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.