Lezecká Revue

Marcus Bock přelezl nové 9a+

Německý lezec Marcus Bock přelezl 20 let starý projekt Milana Sýkory The Man That Follows Hell, 9a+ ve frankenjurské oblasti Grüne Hölle.

Cesta představuje lezení ve 40° převisu po malých jedno a dvouprstových děrách. Jde o narovnání nástupu cesty Kawaschuwu, 8c+.

Marcus Bock je pravděpodobně jediný lezec, který má vylezeny všechny nejtěžší cesty ve Frankenjuře v?etně dvou 9a+. Není proto divu, že se pouští do nových projektů, které posouvají obtížnost frankenjurského lezení na novou úroveň.

V roce 2006 přelezl svoje první 9a+, cestu Corona, kterou zopakoval i český lezec Adam Ondra. Adama stál přelez pouhých osm pokusů.

Podle: UpClimbing.com

Marcus Bock boulderuje


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.