Lezecká Revue

Free Rider na El Cap on sight

Švýcar Cedric Lachat vylezl pravděpodobně on sight cestu Free Rider na El Capitan v Yosemitech. Cedrikův on sight přelez této cesty je ale poněkud diskutabilní.

Nejprve dal on sight prvních 10 délek. Ty se nazývají Free Blaster. Jejich obtížnost se pohybuje do 5.11.
O deset dní později těchto deset délek přeskočil a on sight dolezl zbytek výstupu Free Rider až na vrchol El Capa.
Nevíc 24 délku, huberovu variantu, nemohl přelézt kvůli vylomenému chytu. Spustil se tedy na štand a pokračoval vlevo délkou za 5.12 zvanou Teflon corner . Tu již dal na první pokus. Výstup se mu tak podařilo dokončit OS.

Zda jde či nikoli o on sight celé cesty je věc názoru. V každém případě však Cedric Lachat vylezl všechny délky v linii Free Rider on sight. Stal se tak prvním lezcem, kterému se podařilo vylézt na první pokus všechny délky některé z volných cest ve stěně El Capitan.
Po výstupu Cedrik Lachat poznamenal, že největší problémy neměl s nejtěžšími délkami za 5.12 a 5.12+ , ale se širokými spárami tzv. offwidths za 5.11.

Cedric Lachat 13. v kombinaci závodů World Cup na obtížnost a v boulderingu lezl Free Rider s belgičankou Chloé Graftiaux 5. ve světovém rankingu v boulderingu.

Zdroj: www.cedric-lachat.com, www.climbing.com

img1

El Capitan
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.