Lezecká Revue

Grand pilier d'Angle ve slovenském pojetí.

Grand pilier d'Angle (Andělský pilíř) v jižní stěně Mont Blancu se letos v srpnu stal cílem slovenských lezců Gabo Čmárika a Jano Šofránka. Podřilo se jim prostoupit kombinaci cest Bonatti - Gobbi 5+ a Directissime Gabarrou - Long V 5,5c.

Jak uvádí server slovenského spolku James www.james.sk :
30. 8. skoro ráno vyrazili pod stenu (z Midi na bivak la Fourche), pričom museli zlanovať z dvoch hrebeňov. Prístup pod stenu bol dosť zlý po totálne rozbitom teréne. Po prvých 600 m zabivakovali - liezli cestou Bonatti - Gobbi 5+. Po tejto skalnej pasáži pokračovali 31. 8. čisto ľadovou líniou Directissime Gabarrou - Long V 5,5c.

Gabo s Janom po 900m pilíři dolezli na hřeben, odkud postupovali dalších 500m na Mont Blanc Courmayeur. Přes hlavní vrchol Mont Blancu sestoupili ve 21:20 na chatu Valot.

Podle: Gabo Čmárika a www.james.sk .

Foto: Gabo Čmárik

Grand pillier d'Angle, klikni pro zvětšení

img1

Poslední těžké místo
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.