Lezecká Revue

Nová cesta na jeden z pilířů K7 v Karakoramu

Devět dní strávili australští lezci Adrian Laing, Scott Standen, Bruce Dowrick a Jon Sedon ve stěně jednoho z pilířů K7 s názvem Nafees Cap v Charakusa valley, Karakoram.

Při prvovýstupu 600m dlouhé dvacetidélkové cesty Naughty Daddies obtížnosti 7b umístil australský Kiwi team jenom dva nýty. Výstup totiž vede systémem širokých spar a tím umožnil výborné zajištění friendy. Široké spáry zároveň zásobily Kiwi team po celou dobu vodou.

Linie Naughty Daddies vede vlevo od cesty Ledgeway to Heaven 1300m 7c 5.12+, 28 délek do 6.000 m, 2007 od Nico Favresse, Sean Villanueva, Olivier Favresse a Adam Pustelnika.

Zdroj: mojozone.co.nz .

img1

Nafees Cap - Naughty Daddies 7b, foto: Jon Sedon
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.