Lezecká Revue

Kanaďané na Baffinech

Sedm cest nebo pokusů o přelez včetně dvou prvovýstupů v ultralehkém stylu, je výsledkem letního zájezdu kanadské dvojice Chris Brazeau a Jon Walsh do do Auyuittuq National Park na Baffinech.

Hlavním cílem výpravy byl proslulý Mt. Asgard, který vyžadoval 42 kilometrový přesun od konce fjordu, kam se dvojice kanaďanů dostala rybářskou lodí. Prvních 38 km vedlo po slušných stezkách , posledních 10 km po moréně ledovce .

Z celkových 28 dnů které strávili Brezau s Walschem na Baffinech , 7 dní lezli . Ostatní dny věnovali transportu nebo odpočinku. Za svůj největší úspěch považují dva pravděpodobné prvovýstupy na Mt.Asgard.

Jeden z možných prvovýstupů a také první čistý přelez Jižní věže Asgardu odhadli na 5.12- , 600m . Cesta vede z poloviny terénem italského výstupu z roku1988 (Manica, Defranceska, Leoni, Luca) a z druhé poloviny jde o novou linii. Výstup jim zabral 16h z tábora na ledovci Caribou až na vrchol.

Druhý pravděpodobný prvovýstup vylezli Kanaďané na Severní věž Asgardu za 5.11+ C1, 800m. Výstup stylem basecamp - basecamp jim zabral 22,5 hodin.

fotky z lezení

Podle: climbing.com


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.