Lezecká Revue

Ledová trilogie v Kanderstegu

Dobré ledové podmínky v této zimě ve švýcarské Berner Oberland využili Ralph Jörg s Peter von Känel. Podařilo se jim konečně prostoupit Buchenbachským Ledopádem v údolí Lauterbrunn. Výstup začali 29.prosince minulého roku a po dolezení třetí, poslední délky na Silvestra slanili dolů. Vznila tak nová 420m dlouhá ledová cesta s názvem B.A.S.E. obtížnosti WI 6+.

Na své první zopakování však nemusela dlouho čekat. Do Kanderstegu začátkem roku přijel němec Robert Jasper se svým švýcarským spolulezcem Bernd Rathmayerem a celou B.A.S.E. přelezli 3. ledna.
Nasledující den ještě nalezli do Aldmendudler M 9+/10-, 350m a za 7 hodin ji měli RP stylem za sebou. Cesta se nachází u Almenalp.
Robert Jasper po sestupu přesvědčil Bernda aby zkusili štěstí i napotřetí a přelezli ještě extremní kasiku od Xavier Bongarda a Michael Grubera z roku 1993 Crack Baby WI 6, 340 m v Breitwangflue.
Jak se dohodli, tak následující den vylezli. Tím zakončili svojí trilogii v Kanderstegu, která dohromady dala kolem 1000 nalezených metrů v ledu a drytoolu.

Zdroj: www.planetmountain.com

img1

Kandersteg, Foto: www.ice-climbing.co.uk
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.