Lezecká Revue

Zpřísnění pravidel lezení v Labáku

Web skaly.horosvaz.cz - Skalní oblasti ČR informuje o Zpřísnění pravidel lezení v Labských pískovcích, které přijalo OVK Labské pískovce, na svém zasedání 20. května 2009.

Konkrétně se jedná o absolutní zákaz používání magnézia nebo jiných chemických prostředků v sektorech - Hřensko, Jetřichovice, Kyjovské údolí, Brtníky, Na Tokáni, Srbská Kamenice, Všemily, Vřesová dolina, Vysoká Lípa.

V ostatních sektorech Labských pískovců je magnézium povoleno na cestách s klasifikací IXb a vyšší, které byly vytvořeny po roce 1990.

Zpřísnění pravidel lezení čeká i oblasti Tisé o kterých se bude jednat na příštím zasedání OVK Labské pískovce.

- Úplný zákaz čeká Bürschlické stěny, Hřebenové stěny, Malé stěny a Velké stěny

V ostatních sektorech Tisé - Anglický parčík, Modřín, Stěny pod silnicí a Věže za cestou by mohlo být povoleno použití magnézia od cest s klasifikací IXb a vyšší, které byly vytvořeny po roce 1990.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.