Lezecká Revue

Eiger Award 2009

Ocenění Eiger Award 2009, také nazývané „The Oscar of Mountaineering“ je udělováno za špičkové výkony v horách a také za schopnost podílet se o ně s veřejností.

Poprvé ho vyhlásila obec Grindelwald v roce 2008. Prvním majitelem se stal Ueli Steck, kterého proslavily rychlovýstupy v severní stěně Eigeru, severní stěně Grandes Jorassess a výstupy v Nepálu. Dostal patnáctikilový kámen z Eigeru a 10 000 švýcarských franků.

Letos jsou nominován Simone Moro a Denis Urubko, Kurt Albert a Daniel H. Anker, Thun. Hlasování se účastnila široká veřejnost. Následník Ueli Stecka bude vyhlášen 6.června 2009 na Summit meeting v Grindewaldu.

Podrobně na www.eigerlive.ch


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.