Lezecká Revue

V Brně proběhl Scuk u Štatlu

Od čtvrtka (10.1.) do neděle (13.1), proběhlo v Brně Cestovatelské Scuk. Jde o minifestival, který již patnáctým rokem pořádá brněnská cestovka Kudrna.
Hlavním programem minifestivalu byl sobotní sled cestovatelských přednášek ve velké aule biskupského gymnázia.

Prostřednictvím více než 25 filmů a přednášek s diapozitivy mohli diváci nahlédnout do různých koutů Světa .

Mezi hosty festivalu patřil například Honza Říha, slepý horolezec, který předvedl film On the Sun o výstupu na El Capitan v Yosemitech. Výstup uskutečnil společně s horským vůdcem Janem Bednaříkem a Vojtěchem Dvořákem.

Dalším také zajímavým filmem promítaným na Scuku byl dokument Dyntchia - Cesta na hliněnou řeku, prezentovaný filmařem a členem vodáckého expedičního týmu WW8 Petrem Kašparem. Film diváky vtáhl do dobrodružství českých vodáků na řece Dintchia v zapomenuté etiopské oblasti Kafa.

15. ročník Scuku skončil. Podle zvyšující se kvality audiovizuálních pořadů se však už můžeme těšit na příští, šestnáctý ročník Scuku u Štatlu.


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.