Lezecká Revue

Dodo Kopold solo na Annapurně South

Dodo Kopold přelezl solo z jihovýchodu jeden z šesti vrcholů Annapurny, které mají nadmořskou výšku nad 7200m, Annapurnu South (Annapurna Dakshin), 7219 m. Výstup provedl bez přerušení za 40 hodin.

Kopold během výstupu nejdříve dosáhl jihovýchodní hranou 7100m vysoký předvrchol Annapurny South. Potom traverzem po vrcholové hraně dolezl až na hlavní vrchol 7219m. Sestoupil na jih přes strmé sněholedové svahy. Během výstupu použil 40 metrové lano o průměru 6mm, osm skob, devět vývrtek do ledu , deset expresek, tři enegetické tyčky, sušenou stravu a vařič.

Výstup o délce asi 2300m ohodnotil VI/6 5+ M5 ABO.

O jižní stěnu Annapurny South se v minulosti pokoušelo několik expedic. V roce 1990 se podařil zimní výstup ruskému týmu. Jeho linie vede západně od kopoldova sola, spíš na hlavní vrchol Annapurny.

Dodo Kopold byl původně účastníkem Expedice Martina Minaříka a Elisabeth Revoi na jižní stěnu Annapurny. Pro nepříznivé sněhové podmínky se však osamostatnil.

Podle www.climbing.com

img1


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.