Lezecká Revue

Adamova cesta Itálií

Měsíc po jarním působení v italských oblastech v okolí Bergama a Lecca, je Adam Ondra znovu v Itálii.
Připomeňme, že z minulého zájezdu si Adam přivezl mimo jiné dva prvopřelezy cest Riti Tribali 8c+ a Nonono 8c, obě na druhý pokus.

Podobně jak během březnového zájezdu se i nyní Adam zaměřuje na přlezy těch nejtěžších projektů. Svůj lezecký seznam si rozšířil o další prvopřelezy , cest Vento nei Capelli 8c+/9a v Cornalbě a La grande linea dei sogni 8c+/9a v Ertu. Poslední jmenovaná cesta vznikla Adamovo propojením linek od Lucca Zardini, The Big Mother 8c+/9a a La Linea dei Sogni 8c+ .

Ondrova současná cesta po italských oblastech začala před dvěma týdny v Cornablě, kde na pátý pokus přelezl 65m dlouhý projekt Vento nei Capelli 8c+/9a. Podmínky na lezení v Cornablě ale nebyly příliš vhodné, tak pokračoval do Masone u Lecca , kde dal bouldrovou Masoniamoci 8c+/9a, prvopřelez Baghdad Cafe 8b+ a on-sight přelezy 8a+ a 8a.

Následující den odjel Adam Ondra s místním lezcem Emanuelem Maffeisem na projekt Camoscio Emigrante u Passo delle Presolana.Cestu přelezl ve stylu OS a ohodnoti za 8b+. V nejbližší době čeká Adama boulder session Melloblocco 2009.

Tam bude soutěžit už jako člen elitního týmu firmy Beal, do kterého byl Adam nedávno přijat.

Octnul se tak po boku nejlepších lezců světa současnosti i své doby, kterými jsou například: Linn Hill, Alexander Huber, Patrick Edlinger, Dave Grahama, Francoise Legrand, Ramon Julian nebo Arnaud Petit.

La grande linea dei Sogni 8c+/9a, Erto, Adam Ondra

Podle: Planetmountain.com


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.