Lezecká Revue

Čtyřiadvacetihodinovka na Everestu

Tři nepálští horolezci se pokusí strávit 24 hodin na vrcholu Everestu. Jde o jednatřicetiletého Pemba Dordže, třiadvacetiletého Ňima Gjalcchäna a dvacetiletého Phurba Tändzinga.

Tímto počinem se pokusí překonat dosavadní rekord , který od roku 1999 drží Babu Čhiri . Tomu se podařilo zůstat na špičce Everestu 21hodin.

Nejstarší z účastníků čtyřiadvacetihodinovky Pemba Dordže je držitelem už jednoho rekordu, a to nejrychlejšího výstupu na Everest. Povedlo se mu to za osm hodin a deset minut.

Vedle tradičních modliteb, horolezci chtějí vyplnit čas sedánku na Everestu také měřením teplotních výkyvů a zjišťováním vlivu mrazu na lidský organismus.

Zdroj: internet

img1

Everest z Kala Pattaru
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.