Lezecká Revue

Magic Mashrooms - další fakta

Hainz a Schali se pokusili vylézt novou linii vlevo od cesty Yeti (5.13a , R.Jasper, 2006) přímo na Hrušku, skalní věž v Ženevském pilíři. Ta je oblíbená zejména mezi base jumpery.

V té části S stěny Eigeru je vápenec velmi kompaktní. Jištění, nýty a skoby, proto museli oba lezci často instalovat z háčků.
Svoje snažení zakončili po dvaceti délkách a 600m lezení na vrcholu Hrušky

Obtížnost spodní části výstupu, asi 200m, se pohybuje mezi stupni 5.10a až 5.10b. Ve zbývajících 400m je obtížnost lezení mezi stupni 5.11a až 5.11d, z toho deset posledních délek je mezi 5.11d až 5.12d.

Vzdálenosti mezi nýty nejsou zrovna malé a v klíčové délce má být většina kroků za 7b fr. Celkově pak je délka ohodnocená 7c.

Ačkoli je většina délek přelezená bez odpočinku, několik jich na RP přelez ještě čeká. Oba lezci tak mají na příští rok o zábavu postaráno.

V severní stěně Eigeru je k dnešnímu dni kolem 30 cest. Nové pojekty však ukazují že místa na volné linie je v této stěně stále dost.

Například v levém sousedství cesty Magic Mashrooms je rozlezený projekt maďarského týmu.

Vysoká kvalita skály v pravé části severní stěny Eigeru stále láká talentované skalní lezce k výrobě obtížných prvovýstupů.

Zdroj:Internet


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.