Lezecká Revue

Adam Ondra leze v Itálii

Adam Ondra, během svého pobytu v italských lezeckých oblastech, přelezl v oblasti Angelone (nedaleko Lecca) dva místní projekty, Riti Tribali 8c+ a Nonono 8c .
Obě cesty dokončil na druhý pokus.

O den později 21 března přelezl na druhý pokus Les Sindacalistes 8c+ a následně onsajtnul Outsider (8a+), obě cesty se nachází v oblasti Cornabla nad Bergamem.

Les Sindacalistes 8c+ poprvé přelezl italský lezec Beppe Dallona v roce 1995. Na tehdy jedné z nejtěžších cest Itálie pracoval dlouhých devět měsíců.
Do Adamova bleskového přelezu měli Les Sindacalistes jenom dvě opakování, od Cristian Brenny a Stefana Alippi.

Respekt si zaslouží i Adamův onsajt cesty Outsider (8a+), který má první přelez z roku 1989 od současného himálajisty Simone Moro. Simone ji původně oklasifikoval stupni 8a+/8b. První onsajt přelez dal v roce 1990 Alberto Gnerro.

Zajímavostí je, že o Les indacalistes 8c+ hovoří Adam Ondra jako o morfologickém problému, kde záleží na výšce lezce. Pokud by měřil pouhých 170 cm, tak jako před rokem a půl, podle jeho slov by cestu na druhý pokus nevylezl.

Podle: PlanetMountain.com


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.