Lezecká Revue

Beatův Princip Naděje

Beat Kammerlander (50) přelezl Prinzip Hoffnung (Princip Naděje) 5.13d/5.14a na Burs Plate v Rakousku. Jde o cestu kterou v roce 1997 sám udělal a vylezl, ale tehdy si ji odjistil nýty.

Letos (tak jako mnohokrát v minulosti) nechal zcela volný průchod svému poctivému přístupu k lezení a Prinzip Hoffnung přelezl v tradicionalistickém stylu. Z cesty odstranil veškeré fixní jištění a výstup si celý odjistil na vlastním. Klasifikaci Principu Naděje tím změnil na 8b(+) Trad.

Beat Kammerlander se na přelez Prinzip Hoffnung stylem by fair means připravoval fyzicky i mentálně celé loňské léto. První ostré pokusy začal dávat v zimě 2008/2009. V klíčovém místě, které je zhruba ve 30 metrech (z celkových 40 metrů délky cesty) hodil několikrát 10 až 15 metrové pády. Před každým pokusem, který následoval po neúspěšném, vždy odstranil z cesty veškeré jištění . V Beatově podání lze v případě přelezu P.H. mluvit o opravdovém RP.

Jak sám Kammerlander poznamenal ' Během lezení jsem vůbec necítil, že mi je už padesát'.

Zdroj:www.beatkammerlander.com

Podívejte se na video o Beatovi a jeho výstupu (v němčině):


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.