Lezecká Revue

Upozornění pro členy OeAV

Lezecké objekty v ČR jsou v mnoha případech předmětem ochrany přírody a provozování horolezectví je na nich v některých případech povoleno jen členům ČHS a členům horolezeckých organizací, které jsou členy UIAA.

Na základě tohoto ustanovení, které je zakotveno v různých výjimkách a rozhodnutích, které ČHS v dřívějších letech vyjednal s orgány ochrany přírody, mohli donedávna lézt po skalách, kde toto ustanovení platí, i členové OeAV (Oesterreichischer Alpenverein) a DAV (Deutscher Alpenverein).

Od 1. ledna 2009 je však situace zcela jiná, neboť oba svazy (plus další rakouský svaz VAVOE) vystoupily k 31.12. 2008 z UIAA, takže členové těchto svazů již nemají možnost lézt na skalách, kde platí výše uvedené ustanovení (např. oblast Českého Švýcarska, Jizerskohorské bučiny).

Podle: www.horosvaz.cz


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.