Lezecká Revue

Ueli Steck vyběhl severku Grandes Jorasses

Severní stěna Grandes Jorasses (jedna z nejvyšších v Alpách) se v prosinci 2008 stala svědkem bleskového přelezu cesty Colton-Macintyre (VI,6) za 2h20min švýcarským lezcem Ueli Steckem.

Nejvyšší rychlost lezení v severní stěně Jorassů díky Steckovi vzrostla na 10m za minutu.

Do stěny nastupoval v 8h ráno, v 10.20 h byl na vrcholu, potom sestoupil na italskou stranu a tunelem spojujícím Francii s Itálií se vrátil do Chamonix, kde ještě stihl oběd.

Ueli má na svém kontě také rychlostní rekord v přelezu klasické cesty v severní stěně Eigeru za 2h47min, nebo v Himálaji přelezy dvou šestitisícovek novými směry během 14 dnů.(Tawoche a Cholatse)

Více na: www.alpineexposures.com

img1


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.