Lezecká Revue

Peruánský Astroman

Věž Hatun Ulloc v peruánském pohoří Cordoillera Blanca, v údolí Ishinca se dočkala dolezení výstupu z roku 2005 s názvem Karma de los Condores až na vršek. Podařilo se to americké dvojce Dave Anderson a Brady Robinson letos v létě. Výstup má 14 délek a svojí obtížností se dostává k 5.11c.

Karma de los Condores je někdy nazývána Astroman of Peru, podle podoby s cestou Astroman na yosemitský Washington Columun.

V roce 2005 s lezením Karmy začali Wayne Crill a Kevin Gallagher. Skončili v místech, kde hrana přechází v dlouhý horizontální traverz. Zbývající délky na vrchol Hatun Ullocu dokončili až letos Anderson s Robinsonem.

Zdroj:climbing.com , Dave Anderson

Informace o skalním lezení v Peru:
www.climbingperu.com

Video z výstupu z roku 2008:


First Ascent of Hatun Ulloc, Peru from David Anderson on Vimeo


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.