Lezecká Revue

Nepál zvolil premiéra

Do čela nepálské vlády byl zvolen předák maoistů Pračanda. Zvítězil tak nad Šéra Bahadura Deubu, zástupcem strany Nepálský kongres.

Předpokládá se , že zvolení nového premiéra zakončí dlouholetý konflikt mezi maoisty a vládou a odblokuje politickou situaci v Nepálu.

Maoisté jsou nejsilnější politickou stranou v Nepálu a zvolení Pračandy za premiéra si zajistili koaliční smlouvou s nepálskými komunisty.

Uvolnění politické situace v Nepálu může mít vliv na rychlejší vyřizování povolení pro trekking a lezení v této himálájské zemi.

Podle: idnes.cz

img1


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.