Lezecká Revue

Nepálští maoisté jdou do opozice

V parlamentních volbách v Nepálu, které proběhly v dubnu sice zvítězili maoisté, ale nezískali většinu mandátů. I tak doufali, že obsadí místo prezidenta i premiéra.
V pondělních prezidentských volbách však zvítězil Rám Baran Jadav z centristické strany Nepálský kongres nad kandidátem maoistů Ramráju Prasádu Singhou.

Maoisté ztratili hlasy Fóra práv madhéšského lidu, které Jadava podpořilo a nemají tak většinu potřebnou pro sestavení vlády. Rozhodli se proto odejít do opozice.

V květnu zrušilo Nepálské Ústavodárné shromáždění monarchii a na řadě je vypracování nové ústavy, které maoisté svým rozhodnutím oddalují.

Podle: Kantipuronline.com

img1

Kathmandu, Pashupati, spalování mrtvých
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.