Lezecká Revue

Slováci v Karakoramu

Vedle Marka Holečka a Honzy Doudlebského , kteří se pokouší o prvovýstup v severní stěně Kapury (6544 m) (jde o první část projektu Triple North Walls), působí v karakoramské oblasti Charakusa Valley i slovenská dvanáctičlenná expedice pod vedením Marka Repčíka.

Gabo Čmárik, Jano Šofranko a Vilo Šujan se pokusili o prvovýstup v pilíři K7 (6934 m), s převýšením kolem 2500 m.
Po 3 dnech lezení a 900 výškových metrech je donutilo špatné počasí k návratu do doliny .

Ze stejných důvodů i Juraj Švingál a Andrej Kolárik ukončili pokus o opakování výstupu Anderson-House-Prezelj na K7 West.

V Prvovýstupu bigwallového stylu na Badal Wall zatím úspěšně pokračují Erik Rabatín s dalšími dvěma spolulezci.
Marek Repčík, Vlastimil Pšenko a Slavomír Mitro zkoušeli vylézt cestu za 7c od bratrů Favressových a Adama Pustelnika ale zhoršující se počasí je také donutilo k přerušení výstupu.

Bratři Favressovi z Belgie a Adam Pustelnik, syn známého polského himálajisty, mají v Charakusa Valley dva volné prvovýstupy za 7c,Slováci se pravděpodobně pokouší o některý z nich, a jeden za 6c.

Jde o "Leadge to Heaven" 7c, 1300 m na Nafees Cap. "Badal" 7c, 1200 m na Badal Wall a "The Ski Track" 6c, 400m na Iqbal Wall.
Všechny cesty jsou z roku 2007.

Podle: www.james.sk

img1


Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.