Lezecká Revue

Téměř padl rekord na Nosu

Hans Florine 44 a Yuji Hirayama 39 přelezli v neděli The Nose (31 délek, 950 m) na El Capitan v čase 2h 47min 30s. Zaostali tak o necelé dvě minuty za nejrychlejším časem (2h 45min 45s) , který stále drží bratři Huberové.

Hans s Yujim při pokusu o nový rychlostní rekord lezli buď simultáně anebo tím stylem, že první po dolezení na štand pokračoval na samojištění dále a druhý mezitím jumaroval a čistil předchozí délku od jištění.
Během výstupu se ani jeden z nich téměř nezastavil v pohybu vpřed.

Yuji Hirayama , byl jeden z nejlepších světových skalních lezců v uplynulých 15 letech, kdy se živil jako profesionální lezec.
Hans Florin lezl profesionálně asi 4 roky, má 65 přelezů cesty The Nose a v současnosti pracuje v architektonické firmě v Oaklandu

img1

cesta the Nose vede zhruba na rozhraní světla a stínu
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.