Lezecká Revue

Schody do nebe - Elbrus 5.642 m

24. června 2008 odletěla česká horolezecká expedice na Kavkaz, kde se pokusí nevidomý horolezec Honza Říha o výstup na nejvyšší horu Ruska, Elbrus 5.642 m. Expedice je částí honzova projektu Schody do nebe.

Schody do nebe

Projekt zrakově postiženého horolezce Honzy Říhy o zdolání nejvyšších horských vrcholů. Po loňské, velmi úspěšné výpravě, kdy se Honza stal pravděpodobně druhým nevidomým člověkem na světě, který vylezl na El Capitana v Yosemitském národním parku v Kalifornii cestou The Nose, se jeho další cesta ubírá na nejvyšší horu Kavkazu, na ruský Elbrus. Společně se třemi společníky hodlá vystoupit tzv. normální výstupovou cestou na západní vrchol do výšky 5.642 m n. m..

Lidé na expedici:
Honza Říha - Honza je zakladatelem horolezeckého oddílu, který pomáhá mladým lidem s odobným postižením plnit si své sportovní sny - osahat si hory a bezpečně se po nich pohybovat. Umožňuje jim vyzkoušet si horolezectví a shání pro ně vybavení. Honza Říha leze na skály od 15 let. Na svém kontě má řadu významných skalních výstupů, včetně průstupu legendární stěnou El Capitana v Yosemitském národním parku v létě 2007.
Narodil se s vadou zraku. Po ukončení základní školy, kde se věnoval aktivně lyžování, plavání, atletice, se vyučil na odborném učilišti pro zrakově postiženou mládež. Byl zaměstnancem Kanceláře Prezidenta republiky, pracoval zde jako samostatný referent. V současné době je stále zaměstnancem Pražského hradu.

www.honza-riha.info

Janek Bednařík - horský vůdce UIAGM a profesionální člen České asociace horských vůdců. Držitel ocenění Bohemian mountain guide Miroslava Šmída. Janek je již přes 16 let aktivním horolezcem a skialpinistou (Tatry, Alpy, Kavkaz), díky tomu se stal odborným poradcem společností Singing Rock a Tilak.
Ze všech akcí, expedic a výstupů si nejvíc považuje, že nebyl nikdy vážně zraněn a že se vždy šťastně vrátil domů. www.summitgide.cz

Petr Kašpar - Petr je zakladatelem občanského sdružení WW8 expedition group, které je dnes významným subjektem pomáhajícím při realizaci zajímavých projektů v oblasti outdoorových a extrémních sportů.
Petr se podílel na organizaci významných vodáckých expedic, kde působil jako dokumentarista. Nejrozsáhlejší projekt – expedici Alaknanda 2006 sám zorganizoval a vedl. Jako na ostatních výpravách bude Petr v roli dokumentaristy. ww8.cz

Ostatní informace:
Odlet z Prahy Ruzyně: Úterý 24. června 2008 20:20
Návrat do Prahy: Čtvrtek 3. července 2008 19:30

Podle:ww8.cz

img1

Elbrus
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.