Lezecká Revue

Peak Hawley 6182m a Aiguille Joséphine 6156m

Francois Damilano, italský horolezec přelezl solo traverz dosud neslezených a bezejmenných šestitisícových kopců v nepálské oblasti Dhaulagiri .

Nejvyšší vrcholy v traverzu pojmenoval Peak Hawley 6182m (podle Elizabet Hawley, která přes 30 let dokumentuje přelezy v Himálaji) a Aiguille Joséphine 6156m. Obtíže traverzu odhadl na III/AD a lezení přirovnal k výstupu hranou Bionassay na Mont Blanc posazené do 6000 metrů.

Francois přelezl traverz po návratu z výstupu na 7242 m vysoký Putha Hiunchuli - Dhaulagiri VII, který se nachází v sousedství Peak Hawley a má s ním společný základní tábor.

Použitá mapa: CHHEDHUL GUMBA, 2883-01 au 1/50 000

Podle: F.Damilano

img1

foto:www.jmilne.org, Putha Hiunchuli 7242 m ze severu
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.