Lezecká Revue

Další volný přelez na El Capovi

Americký lezec Tommy Caldwell jako první volně přelezl cestu Magic Mushroom V A3 5.7 na El Capitan v Yosemitech. Cesta je z roku1972 od Burton-Sutton . Bližší informace o přelezu zatím nejsou známy.

Magic Mashrooms je již jedenáctou Cladwellem volně přelezenou cestou na El Capa. Počtem volných přelezů na El Capitan se Tommy dostal před Alexe Hubera, který jich má 'jen' sedm.

Caldwellův spolulezec v Magic Mashrooms, Justin Sjong také není nováčkem ve 'free' lezení na El Capa. Má za sebou již Golden Gate (VI 5.13b, Huber-Huber, 2000), Salathé Wall (VI 5.9 A2, Frost-Pratt-Robbins, 1961; 5.13b Piana-Skinner, 1988 a Muir Wall (VI 5.9 A2, Chouinard-Herbert) 1965; 5.13c, Caldwell, 1995).

Zdroj: alpinist.com

img1

El Capitan a Magic Mashrooms
Komentáře a doplnění:
Přidej komentář
Předchozí Další ()
Rezervujte si to nejlepší ubytování na Slovensku. Vybrat si můžete v oblíbených letních destinacích Podhájska ubytování a Velký Meder ubytování.
U nás si zaručeně užijete tu nejlepší dovolenou na Slovensku, která umí být plná relaxu a oddechu při termálních bazénech.
Chorvatsko dovolená. Levné ubytování v Chorvatsku s kontakty na majitele. Soukromé apartmány na Jadranu.
Co s sebou na hory? Kompletní nabídka oblečení, vychytávek a vybavení do hor na www.cestovnipotreby.cz.
Nejlepší ubytování na Slovensku naleznete v lokalite Podhájská ubytování
Vyhledejte si tipy na výlet v Česku podle Vašich představ. Zda Vás zajímá historie nebo turistika, atrakce najdete v každém koutě ČR. I v nejvyhledávanějších turistických lokalitách jako jsou tipy na výlet Špindlerův Mlýn nebo výlety Praha a okolí.


Logo_LV
Nejkvalitnější horolezecké lano vybírejte na Lanexu!
Proficyklodresy.cz Užijte si cyklo výlety po celý rok díky kvalitnímu vybavení na kolo.